سفر نامه

 ماله در یک روز

گردش را از خیابان بودوتاکوروفانو شروع کنید. صبحانه‌ی آرامی را در رستوران بیسترو جاده صرف کنید و قدم‌زنان تا کنار اسکله‌ها بروید. میدان جمهوری و دفتر ریاست جمهوری را تماشا کنید. برای بازدید از مسجد بزرگ جمعه به سمت چپ بروید. بعد از آن می‌توانید به تماشای مجموعه‌ی کوچک، اما دیدنی موزه‌ی ملی بروید و از گردش در پارک سلطان لذت ببرید. ناهار را در کافه سیگال یا کافه سالسا صرف کنید و بعد از آن، برای خرید و گردش، به خیابان فاریدهی بروید. برای گذراندن بعدازظهر، بهترین کار سوار شدن به زیردریایی وال‌ها و سفری شگفت‌انگیز به زیر دریاست. بعد از آن اگر هنوز انرژی داشتید، سری به ساحل مصنوعی بزنید، کمی استراحت کنید یا قاطی اهالی جزیره شوید و مسابقات فوتبال را تماشا کنید. برای شام، سری به رستوران تای‌وک بزنید و روزتان را با تماشای افرادی که در کنار ساحل قدم می‌زنند بگذرانید.

male

بازارهای میوه و ماهی در ماله مالدیو

در ماله چند تا بازار می‌توانید پیدا کنید که اجناس چینی، هندی، سنگاپوری و تایلندی را با قیمت‌های خوبی می‌فروشند ولی بازار اصلی یا بازار محلی ماله که برای توریست‌ها هم جای جالبی است، در شمال جزیره و در نزدیکی همین مرکز اسلامی قرار گرفته است.

 

بازار ماهی ماله:

بازار ماهی‌فروش‌ها هم که پاتوق ماهی‌گیرهای مالدیو است، زیاد از این‌جا دور نیست و در تور مالدیو با طی کردن مسافت کوتاهی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. در بازار ماهیماله، علاوه بر ماهی‌های خوراکی، ماهی‌های تزینی و آکواریومی نیز فراوان دیده می‌شود، اما اجازه‌ی آوردن آن‌ها را با هواپیما ندارید، پس لطفاً پول‌تان را خرج نکنید. این ماهی‌ها خیلی هم ارزان نیستند.

 

بازارهای محلی در ماله:

بازار محلی ماله، بازاری پر از رنگ و بوست. پارچه‌های کتانی، عودهای مختلف و متنوع، ادویه‌ها، عطرهای تند هندی و عربی، وسایل تزیینی که با چوب نارگیل یا صدف ساخته شده، سوغاتی‌های خوبی از این سفرند. اگر خواستید دستبند یا گردنبندهای سنگی یا بافته‌شده از نخ‌های رنگین بخرید، می‌توانید تخفیف بگیرید، چون بیشتر این‌ها کار دست هستند و معمولاً فروشنده‌شان همان هنرمندی است که این‌ها را ساخته. می‌توانید رنگ‌های موردعلاقه‌تان را انتخاب کنید و تا گشتی در بازار می‌زنید، دستبندی با طرح مخصوص خودتان را تحویل بگیرید.

 

ساحلی مرموز و عجیب در مالدیو

ساحل کشور مالدیو به خاطر یک پدیدهٔ شگفت انگیز طبیعت به تازگی مورد علاقه هزاران گردشگر از سراسر جهان قرار گرفته است. ساحل کشور مالدیو در شب‌ها به دلیل وجود فیتو پلانکتون‌های درخشان روشن شده است.

گفتنی است، این جانواران که در سطح آب وجود دارند همزمان با وزش باد و برخورد آن به موج‌ها منظره‌های شگفت انگیزی در ساحل دریا به وجود آورده‌اند.بررسی‌ها نشان می‌دهند، این جانور از نور افشانی برای جذب جفت و جفت‌گیری استفاده می‌کند.با حرکت افراد در مناطق مرطوب کنارهٔ ساحل اثر این فیتوپلانکتون‌ها برروی ماسه‌ها به اشکال مختلف به وجود می‌آید.