سوغاتی مالدیو

 رستورانهای سرباز همراه با اجرای موزیک بین المللی به صورت زنده و غذاهای بین المللی و محلی دریایی که به وفور در آن یافت میگردد. بشقاب های غذایی مرسوم مالدیو شامل برنج محلی با طعمی لذت بخش که در معجونی از مرغوب ترین گوشت های حیوانات و سبزیجات تفت داده می شوند و یا با ماهی و گوشت حیوانات دریایی دیگر سرو می گردد. شب پرواز

مالدیو از سبد مرکباتی غنی، کامل و با کیفیت بهره می برد، مخصوصا نارگیل، انبه و موز که شما آن ها را بیشتر در لیست مرکبات مناطق صحرایی می بینید.

غذاهای رستوران‌های ماله، مثل هتل‌هایش معمولاً خوب‌اند، اما عالی نیستند. به هر حال غذا خوردن در رستوران از غذای هتل ارزان‌تر تمام می‌شود. در رستوران‌های ماله هم غذاهای محلی پیدا می‌شود و هم غذاهای تایلندی، هندی، ایتالیایی، اندونزیایی، آمریکایی و… بیشتر مواد غذایی وارداتی‌اند و خرچنگ و میگو جزو غذاهای گرانقیمت این شهر محسوب می‌شوند، چرا که باور بکنید یا نه، در آن‌جا پیدا نمی‌شوند و باید از جاهای دیگر بیاورند و این جابه‌جایی معمولاً خرج دارد.
در مالدیو، چای‌خانه‌های محلی بیشتر پاتوق آقایان است و خانم‌ها به آن‌جا نمی‌روند. البته توریست‌های خانم با همراهی آقایان زیاد در چای‌خانه‌ها به چشم می‌خورند. بعضی از چای‌خانه‌های سنتی، منوی متنوع و تهویه‌ی مطبوع و سرویس‌دهی عالی دارند.

سوغاتی

می توانید صنایع چوبی و لیف های بافته شده از پوست نارگیل و شیرینی محلی با نام باندی که با نارگیل پخته می شود و ماهی دودی و ساعت های زیبا را از فروشگاههای واقع در هتل ها و یا در ماله (پایتخت مالدیو) خرید نمایید.

بیشتر مغازه‌های فروش سوغاتی در خیابان‌های چاندانه، فاریدهی و ارکید قرار دارند و اکثر مغازه‌های توریستی هم اجناس و قیمت‌هایشان تقریباً مشابه است؛ اما ضرری ندارد که قبل از خرید، داخل چندتا از مغازه‌ها نگاهی بیندازید.
محبوب‌ترین سوغاتی‌های ماله، تی‌شرت‌های رنگارنگ است با دامن لنگی، لباس‌های کتانی، کارت پستال، کتاب‌های مصور و صنایع دستی کوچکی مثل مجسمه‌های کوچک کنده‌کاری شده، جعبه‌های جلا داده شده و ابزار کوچکی که از پوست نارگیل ساخته‌اند. در بازارهای ماله حتی سوقاتی‌هایی از هند و اندونزی و تایلند و سریلانکا هم پیدا می‌شود. روی قیمت‌ها چانه هم می‌شود زد. تازه قیمتی که توی مغازه‌های ماله می‌گویند، از فروشگاه‌های هتل‌ها ارزان‌تر است. هرچند که این اجناس را می‌توانید در دهکده‌های ساحلی، به قیمتی ارزان‌تر تهیه نمایید.