شمال جزیره‌ی ماله

شمال جزیره ی ماله :

ماله ، پایتخت مالدیو و مرکز اقتصادی و سیاسی این کشور است که از شمال تا جنوب با جزیره‌های کوچکی احاطه شده . بهترین مراکز غواصی و هتل‌های مالدیو در این جزایر واقع شده‌اند و به خاطر تعداد بالای توریست‌ها ، رسیدگی خوبی هم به آن‌جا می‌شود . جزیره‌ی گافارو فالو یکی از جزایر شمالی ماله است که می‌گویند بکرترین مناطق غواصی در آن قرار گرفته .

مجموعه‌ی جزایر شمال و جنوب ماله را منطقه‌ی کافو می‌نامند و مرکز آن تولوسدو نام دارد . این جزیره، در شمال شرقی مجموعه جزایر ماله قرار گرفته و جزیره‌ای صنعتی است . تولوسدو به خاطر بودو برو که نوعی طبل بزرگ است ، رقص سنتی و انبار ماهی نمک‌سودش معروف است .

جزیره‌ی کاشیدوو یکی دیگر از جزایر کافو است که با داشتن حدود هزار و پانصد نفر جمعیت، پرجمعیت‌ترین جزیره‌ی این منطقه به شمار می‌رود. ویرانه‌هایی در این جزیره باقی مانده که که مربوط به یک معبد قدیمی بودایی است . محصولات کشاورزی این جزیره هم هندوانه، لیمو، موز، خیار و کدو است و آن‌چه باعث شهرت آن شده ، شیره‌های خرمای مرغوبی است به نام را.

جزیره‌ی هورا ، یکی دیگر از جزایر شمالی ماله است که البته نسبت به سایر جزیره‌ها  ، جذابیت‌های کمتری دارد . سلسله‌ی پادشاهی هورا که در سال ١٧۵٩ توسط سلطان قاضی حسن عزالدین تاسیس شد، مسجدی در این جزیره ساخته است .

بسیاری از توریست‌های مالدیو ترجیح می‌دهند در هیمافوشی هم توقفی داشته باشند . این جزیره هشتصد و پنجاه نفر جمعیت دارد و مغازه‌های خیابان اصلی‌اش ، انواع سوغاتی‌های ارزان قیمت را می‌فروشند . این مغازه‌ها صنایع‌دستی زیبایی دارند که اغلب از چوب ساخته شده‌اند .